بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


برترين و جالب‌ترين گجت‌هاي سال 2015
ایمن نیوز - سال 2015 سال تولد بسیاری از گجت‌ها و فناوری‌های پوشیدنی به حساب می‌آید.
Date:1394/9/28

ایمن نیوز - تكنولوژي به كل در رابطه با پيشرفت است. گاه اين پيشرفت ناچيز و كم اهميت تلقي مي‌شود، ولي گاهي نيز تحول و عصري جديد پيش‌روي مي‌گذارد. در سال 2015 بدون شك تحولات بزرگي شاهد بوديم و برخي از جالب‌ترين گجت‌ها را در اين سال از نظر گذرانديم.
در اين سال برخي از گجت‌هاي پيشين شايد براي هميشه به تاريخ پيوستند، برخي ايده‌هاي جديد و جالب متولد شدند و تعداد زيادي از دستگاه‌ها و گجت‌هايي كه اكنون روزمره از آنها استفاده مي‌كنيم، معرفي و وارد بازار شدند. در اينجا نگاهي مي‌كنيم به مهمترين و جالب‌ترين اين گجت‌ها در سال 2015.
دستگاه سرفيس‌بوك در واپسين ماه‌هاي سال 2015 براي همه يك شگفتي به بار آورد. اين لپ‌تاپ كه از خط توليد سري سرفيس مايكروسافت معرفي و روانه بازار شد، با مكانيزم جديد خود به شكلي واقعي مرز ميان لپ‌تاپ و تبلت را – كه پيش از اين دستگاه سرفيس آن را تا حد زيادي مبهم كرده بود – پاك كرد و توانست مفهومي جديد از گجت در سال 2015 را خلق كند.ساعت هوشمند Galaxy S2 يك نمونه خلاقانه در حوزه خود براي سال 2015 بود. ساعت هوشمندي مجهز به سيستم‌عامل Tizen كه اپليكيشن‌هاي آن دور صفحه مدور اين ساعت چيده شده‌اند و با مكانيزم ساده و جالبي – چرخاندن صفحه براي انتخاب آنها – يك ساعت هوشمند متفاوت را خلق كرده است.
اين مكانيزم قابليت جديد براي انتخاب از ميان چندين آيكون كوچك بدون اشتباه و خطا در انتخاب را فراهم كرده است.
هرچند Tizen هنوز از فقر اپليكيشن نسبت به اندرويد و iOS رنج مي‌برد، به باور بسياري اين ساعت هوشمند، يكي از بهترين نمونه‌هاي سال 2015 بوده است.


تلويزيون اپل يا Apple TV تقريبا سه سال مورد غفلت واقع شد، ولي آخرين و جديدترين مفهوم به دست داده شده از اين تلويزيون شامل خلاقيت‌ها و امكانات جديد و جالب است.
واسط كاربري‌ تر و تازه و متفاوت، كنترلر مجهز به Siri و سيستم عامل tvOS اپل از جمله اين ايده‌هاي جديد هستند.


سري نكسوس در سال 2014 موفق نشد، در ميان بهترين اندرويدهاي سال جايي داشته باشد. نكسوس 6 هوشمند خوبي بود، ولي به قدري بزرگ بود كه نتوانست چندان توجهات را به خود جلب كند.
در سال 2015 نكسوس 6 پي – Nexus 6P – بار ديگر نشان داد كه گوگل همچنان قادر به ساخت يك هوشمند فوق‌العاده است. اين هوشمند همچنين موفقيت بزرگي براي هوآوي به عنوان اولين برند چيني كه قدم در خط نكسوس گذاشت، بود.پرنده‌هاي كوچك بدون خلبان يا همان Drone ها كه امروز به شكلي هوشمند متحول شده‌اند، همانند دستگاه‌هاي واقعيت مجازي در سال 2015 روزهاي جذابي داشته‌اند.
شركت‌هايي نظير DJI و Yuneec در تلاش براي تبديل اين دستگاه‌هاي كوچك هوانوردي به چيزي هستند كه هر شخصي قادر به داشتن يكي از آنها باشد.
با يك كنترلر بسيار ساده، دوربيني دقيق و فوق العاده و قابليت‌هايي نظير Follow me، پرنده Typhoon شركت Yuneec يكي از بهترين پرنده‌هاي سال 2015 بوده است.وقتي سامسونگ اقدام به انتشار Galaxy View همان تبلت 18.4 اينچ خود كرد (آيا نام اين دستگاه را مي‌توان تبلت گذاشت؟) بسيار متعجب شده و پرسيدند: چرا؟ اما بعد از آنكه بررسي‌هايي با تجربه نزديك اين دستگاه صورت گرفت، بسياري از اين پرسش خود پشيمان شدند. اين دستگاه قرار نيست به عنوان يك تبلت معمول مورد استفاده قرار بگيرد، بلكه اين يك تلويزيون همراه است.

هنوز بسياري از لپ‌تاپ‌هاي Chromebook چيز زيادي نمي‌دانند و بسياري از خريد آنها طفره مي‌روند؛ اما سال 2015 اين طرز تفكر تا حد زيادي تغيير كرد و دستگاه Dell Chromebook 13 در اين تحول نقشي اساسي داشت.
تا قبل از اينكه شركت دل اقدام به ساخت اين دستگاه جذاب و صيقلي پيچيده در فيبر كربن كند، خريد يك كروم بوك به معني دور ريختن پول براي يك نصفه رايانه يا يك رايانه لوكس با مصرف معمولي بود.
دل با اين دستگاه اين شكاف را پر و سيستم عامل Chrome OS را تبديل به يك سيستم‌عامل كاملا كاربردي كرد.

گاه بايد مشخصات سخت‌افزاري غول پيكر را فراموش كرد و درگير يك دستگاه ساده اما جذاب شد. هوشمند Moto G موتورولا يك هوشمند فوق‌العاده با بهاي 180 دلار – بين 650 تا 700 هزار تومان در بازار ايران – است.
اين هوشمند، يكي از بهترين هوشمندهاي رده متوسط – اگر نه پايين – است كه مي‌توانيد بخريد. اين دستگاه در سال 2015 موتورولا اقدام به ضد آب كردن تمام دستگاه كرده و باتري و طراحي آن نيز شاهد پيشرفتي چشمگير بوده است.

شايد يكي از پر سر و صداترين گجت‌هاي سال 2015 ساعت هوشمند اپل بود؛ هوشمندي كه به شدت خود را متمايز از ساير ساعت‌هاي هوشمند اندرويد كرد؛ اما اپل به هيچ وجه در فروش نسل اول اين ساعت هوشمند موفق نبوده و به همين جهت اگر سعي در خريد نسخه‌اي از آن داريد، بهتر است تا ماه مارس 2016 و ورود نسل دوم آن صبر كنيد.

به عقيده حرفه‌اي‌ها، به جز موضوع باتري و عمر پايين آن، جاي هيچ شكايت و شكوه‌اي از دوربين فوق‌العاده سوني A7r مارك دو نيست.
اين دوربين را قهرمان عكاسي در نور كم مي‌دانند كه البته قادر به ثبت تصاوير به شكلي فوق‌العاده تحت هر شرايط ديگري نيز هست.
سوني براي مدت زماني طولاني، از بهترين سازندگان سنسورهاي دوربين عكاسي است و قلب و روح خود را در اين دوربين ديجيتال جاي داده است.

همه گجت‌هايي كه در اين فهرست ديديد، اكنون قابل تهيه و خريد از بازار هستند، ولي هولولنز مايكروسافت از اين قاعده مستثناست؛ اما به هيچ وجه نمي‌توان اين گجت را از فهرست بهترين گجت‌هاي 2015 حذف كرد.
در مورد هولولنز چيزهاي زيادي مي‌توان گفت، ولي در اينجا بهتر است، به احترام هولولنز مايكروسافت – تلفيقي از واقعيت و مجاز – سكوت كرد!


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 858
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image