بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


دام سايت‌هاي همسريابي در كمين كاربران فضاي مجازي
ایمن نیوز - رئيس پليس فتا استان گلستان در خصوص سايت‌هاي همسريابي و كلاهبرداري و سوء استفاده‌ از شهروندان هشدار داد.
Date:1394/10/30

ایمن نیوز - سرهنگ"حبيب‌الله رجبلي" رئيس پليس فتا استان گلستان اظهار داشت: اينترنتي شدن روابط اجتماعي در جامعه امروز ايران بيان كننده اين واقعيت است كه گپ‌وگفت ها و مراودات دوستانه در دنياي مجازي به طرز ناباورانه اي در حال تبديل شدن به فرهنگي پذيرفته شده است كه در اين زمينه سايت‌هايي تحت عناوين مختلف از جمله همسريابي و دوست‌يابي فعاليت مي كنند.
وي افزود: ازدواج هاي اينترنتي و سايت‌هاي همسريابي مشكلي بزرگ براي خانواده ها و فرزندان آنها در فضاي مجازي محسوب مي‌شوند.
اين مقام انتظامي تصريح كرد: اين گونه فعاليت‌ها موقعيتي سوء، براي انجام انواع كلاهبرداري‌ها، مزاحمت‌ها و هتك حرمت و حيثيت هموطنان از طريق فريب و دسترسي به اطلاعات شخصي و خانوادگي آنان و نقض حريم خصوصي افراد بويژه بانوان فراهم مي سازد.
سرهنگ رجبلي به دليل اهميت اين موضوع و خطري كه كليه شهروندان را تهديد مي‌كند، به كاربران اينترنت توصيه كرد: از اعتماد به افراد غريبه در شبكه‌‌هاي اجتماعي خودداري كنند و دقت داشته باشند افرادي كه در اين گونه سايت ها فعاليت مي كنند ممكن است همان شخصيتي نباشند كه خود را معرفي مي‌كنند و متناسب با خواسته شما خود را معرفي كرده باشند.
رئيس پليس فتا گلستان ادامه داد: جهت انجام امر خير همچون ازدواج بهتر است در دنياي واقعي به دنبال همسر آينده براي خود باشند نه فضاي مجازي كه آسيب‌هاي جبران ناپذيري را به دنبال دارد.
وي اضافه كرد: هيچ گونه سايت همسريابي در كشور به جز سايت همسرگزيني يا همسان‌گزيني مربوط به موسسه تبيان مجوز فعاليت ندارد و كاربران تحت هيچ شرايطي اطلاعات شخصي و خصوصي خود و خانواده را در اختيار افراد غريبه قرار ندهند.
سرهنگ رجبلي خاطرنشان كرد: كاربران دقت داشته باشند با توجه به اينكه براي عضويت ويژه در اين سايت‌ها نياز به واريز پول به حساب مديران سايت‌ها مي باشد، در بيشتر مواقع مديران به تعهدات خود در قبال كاربران عمل نكرده و پول واريز شده آنان را به سرقت مي‌برند.

www.yjc.ir


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 972
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image