بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


نتيجه كاهش ارزش شركتهاي تكنولوژي افت سرمايه‌گذاري در استارتاپ‌ها در آغاز ۲۰۱۶
ایمن نیوز - انتشار اعداد و ارقام مربوط به سرمايه‌گذاري‌هاي انجام شده در حوزه استارت‌آپ‌ها در سه‌ماه اول سال 2015 زنگ خطر را براي شركت‌هاي نوپا به صدا درآورده است.
Date:1394/11/27

ایمن نیوز-  سرمايه‌گذاري‌هايي كه در سه‌ماهه پاياني سال 2015 به مجموع 17.6 ميليارد دلار مي‌رسيد حالا با افتي محسوس در اولين‌ ماه‌هاي سال 2016 ميلادي به 9.3 ميليارد دلار كاهش يافته است. اين در حالي است كه شركت‌هاي فعال در حوزه تكنولوژي نيز حال و روز چندان خوبي ندارند.
لينكدين چيزي در حدود 40 درصد از ارزش خود كه چيزي در حدود 10 ميليارد دلار تخمين زده مي شود را از دست داده است. توييتر يكي از مطرح‌ترين‌ها در اين حوزه نيز با كاهش ارزش هر سهم از 53 دلار به 14 دلار روبرو شده است. حتي شركت‌هايي مانند اپل با پشتوانه نقدي 137.1 ميليارد دلاري نيز حال و روز چندان خوبي ندارند. تركيب مشكلات وال‌استريت و كاهش سرمايه‌گذاري‌ها باعث شده هشدارها به‌منظور ادامه فعاليت‌ استارت‌آپ‌ها در سال 2016 جدي‌تر به‌نظر برسند.
اگرچه در سال 2016 ميلادي مطمئنا شاهد تكرار شرايط مالي و سرمايه‌گذاري مشابه با سال 2015 نخواهيم بود اما شواهد موجود حكايت از سمت و سو يافتن سرمايه‌گذاري‌هاي تخصيص داده شده به استارت‌آپ‌ها دارد. از نگاه وب‌سايت Forbes در سال جاري ميلادي بهترين شرايط موجود، براي استارت‌آپ‌هايي مهيا خواهد بود كه در مراحل اوليه راه‌اندازي قراردارند. با اين تفاسير در صورتي كه شما يك كارآفرين كاربلد با ايده‌هاي منحصر به فرد در حوزه هوش مصنوعي، سلامت ديجيتال، امنيت يا سرگرمي‌هاي ديجيتالي هستيد شانس زيادي براي دريافت سرمايه مورد نظر خود خواهيد داشت.
در طرف مقابل، شركت‌هايي كه در مراحل پاياني راه‌اندازي هستند و خود را آماده مي كنند تا عرضه عمومي را استارت بزنند بايد دقت زيادي داشته باشند. بازار فعلي با اين شركت‌ها مداراي چنداني نخواهد كرد و تيم مديريتي استارت‌آپ بايد دقت ويژه‌اي روي مواردي مانند گردش پولي، درآمد كلي و نسبت هزينه به درآمد داشته باشد زيرا مطمئنا هيچ استارت‌آپي دوست ندارد تجربه توييتر در عرضه عمومي نسنجيده و از دست دادن 75 درصد از ارزش خود را تجربه كند.
نگراني ويژه بعدي به استارت‌آپ‌هايي اختصاص خواهد داشت كه در مراحل مياني توسعه و راه‌اندازي قراردارند. در صورتي كه به دنبال جذب سرمايه‌هاي جديد هستيد لازم است تجديد نظري اساسي داشته باشيد. با توجه به اينكه شما بر اساس درآمدها و دريافتي‌هاي فعلي قضاوت خواهيد شد بهتر است به سرمايه‌گذاران فعلي اتكا كنيد و استفاده بهينه‌‌تر از سرمايه‌هاي جذب شده را درنظر داشته باشيد.
در صورتي كه خبري از اين سرمايه‌گذاران نيست بايد ناچارا راهكاري جديد در جهت جذب سرمايه از گروه‌هاي بيرون از محيط فعلي سرمايه‌گذاري را درنظر بگيريد. اين فرايند، به شدت سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود و نگاهي دقيق‌تر به مشتريان و درآمدها را مي‌طلبد. با اين تفاسير در پيش گرفتن اقتصاد مقاومتي، كاهش هزينه‌ها و در نهايت جذب مشتري بهترين راهكارهاي موجود خواهند بود.
به‌طور كلي 2016 ميلادي سالي منحصر‌به‌فرد براي استارت‌آپ‌ها خواهد بود. اگرچه اين منحصر به فرد بودن براي استارت‌آپ‌هايي كه در مراحل اوليه راه‌اندازي و يا در حوزه تكنولوژي‌هاي جديد حضور دارند جذاب خواهد بود اما چالش‌هاي عظيمي را روبروي شركت‌هاي فعال در مراحل مياني و پاياني راه‌اندازي و توسعه قرار خواهد داد.

itiran.com


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 801
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image