بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


معاون شركت مخابرات:نوسازي شبكه مخابراتي كشور آغاز شدنصب تجهيزات جديد در ۱۶ استان
ایمن نیوز - راساس پيش‌بيني صورت گرفته نوسازي مراكز سوييچ تلفني در كل كشور تا سال آينده به اتمام مي رسد.
Date:1394/11/27

ایمن نیوز - معاون شركت مخابرات ايران از آغاز نوسازي شبكه مخابراتي كشور در 3 بخش مراكز تلفني، زيرساخت شبكه و ديتا به صورت يكپارچه خبر داد و گفت: تجهيزات مورد نظر در مراكز تلفني 16 استان در حال نصب است.
داوود زارعيان از برنامه‌هاي مخابرات براي اجراي نوسازي شبكه مخابراتي كشور خبر داد و اظهار داشت: اين طرح در 3 بخش سوپيچ (نوسازي مراكز تلفني بر پايه شبكه‌هاي هوشمند نسل آينده مبتني بر IP)، زيرساخت شبكه و كاربردهاي فناوري اطلاعات به صورت يكپارچه اجرايي مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه نوسازي مراكز تلفني با نصب تجهيزات نسل جديد شبكه‌هاي مخابراتي بر پايه فناوري NGN/IMS آغاز شده است ادامه داد: اين پروژه در كل مراكز مخابراتي كشور اجرايي مي‌شود.
هم‌اكنون اين تجهيزات در 3 منطقه مخابراتي در حال نصب است و تا سال آينده در 3 منطقه مخابراتي ديگر نيز نصب و راه‌اندازي مي‌شود.
زارعيان افزود: تجهيزات جديد براي نوسازي مراكز مخابراتي در 3 منطقه خراسان رضوي و استان‌هاي اطراف آن، آذربايجان شرقي و استان‌هاي اطراف آن و استان فارس و استان‌هاي اطراف آن كه در مجموع 16 استان مي‌شوند در حال نصب و برگردان به سمت سيستم‌هاي جديد است.
معاون شركت مخابرات ايران لازمه اجراي اين طرح را تامين تجهيزات مرتبط عنوان كرد و گفت: در مرحله اول حدود 400 ميليون دلار (450 ميليارد تومان) تجهيزات NGN خريداري و نصب شده است كه براي ساير استان‌ها نيز اين تجهيزات بايد خريداري شود.
به گفته زارعيان تكنولوژي NGN/IMS تكنولوژي روز شبكه‌هاي ثابت مخابراتي محسوب مي‌شود كه مبتني بر IP است و امكان ارائه خدمات ارزش افزوده زيادي را روي شبكه‌ها تلفن ثابت فراهم مي‌كند.
براي مثال با اجراي اين طرح در آذربايجان شرقي (به صورت پايلوت) در دهه فجر امسال، امكان عرضه 17 خدمت از طريق تلفن ثابت به مشتركان فراهم شده است.
وي با بيان اينكه به صورت موازي با نوسازي شبكه سوئيچ، توسعه زيرساخت شبكه مخابرات را نيز در دستور كار داريم، گفت: اين برنامه در جهت واگذاري زيرساخت‌هاي مخابراتي به همه اپراتورها صورت گرفته است كه در اين راستا در برخي مناطق عمليات فيبركشي و در برخي مناطق، تقويت كابل مسي در دستور كار قرار گرفته تا امكان ارائه خدمات از طريق تلفن ثابت و بر بستر IP از جمله تلويزيون اينترنتي، فراهم شود.
زارعيان تاكيد كرد: در راستاي اجراي نوسازي زيرساخت مخابراتي، 2 مناقصه در دست انجام است كه شامل طرح ايجاد بستر ارتباطي سيمي براي پهناي‌باندهاي زير 20 مگابيت و تامين، نصب، راه‌اندازي و آزمايش و تحويل تجهيزات سيستم‌هاي انتقال براي 4 هزار سايت نسل چهارم موبايل مي‌شود.
وي در توضيح اين طرح‌ها گفت: بسترسازي براي شبكه انتقال 4 هزار سايت نسل چهارم - LTE - در دستور كار قرار گرفته است تا زيرساخت‌هاي لازم براي اتصال اين سايت‌ها به شبكه مخابراتي فراهم شود و اپراتورها بتوانند از اين ظرفيت براي ارائه خدمات باندپهن استفاده كنند.
معاون شركت مخابرات ايران با اشاره به اينكه اين مناقصه‌ها در حال برگزاري است افزود: به نظر مي‌رسد نتايج مناقصه بستر انتقال سايت‌هاي LTE تا پايان سال اعلام شود.
وي در مورد نوسازي بخش ديتاي شبكه مخابراتي كشور نيز گفت: توسعه بخش IT تنها به كاربردهاي فناوري اطلاعات و ديتا در داخل مخابرات محدود نمي‌شود، بلكه در اين طرح شبكه يكپارچه مانيتورينگ و كنترل و ارائه خدمات به مشتريان به صورت خاص ديده شده است.
سخنگوي شركت مخابرات ايران گفت: طرح نوسازي شبكه مخابراتي كشور يك طرح 4 ساله است كه تا سال 97 ادامه خواهد يافت و مخابرات قرار است 7200 ميليارد تومان براي اين طرح سرمايه‌گذاري كند.

www.itna.ir


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 691
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image