بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


بازگشت قابلیت رمزگذاری به تبلت‌های آمازون
ایمن نیوز - بسیاری از شهروندان و مدافعان حریم شخصی از تصمیم آمازون برای حذف قابلیت رمزگذاری داده ها در گوشی ها و تبلت های ساخت این شرکت انتقاد کرده اند.
Date:1394/12/17

بسیاری از شهروندان و مدافعان حریم شخصی از تصمیم آمازون برای حذف قابلیت رمزگذاری داده ها در گوشی ها و تبلت های ساخت این شرکت انتقاد کرده اند.

 

آمازون بی سروصدا بعد از به روزرسانی سیستم عامل Fire OS رمزگذاری داده های ذخیره شده بر روی گوشی ها و تبلت های خود را حذف کرده و اعلام کرد: رمزگذاری این اطلاعات در زمان تبادل آنها بین گوشی و تبلت و سرورهای آمازون ادامه می یابد. مدعای آمازون این بود که کاربران چندان از این قابلیت استقبال نکرده اند.

 

این اقدام آمازون در شرایطی که اپل و اف بی آی در حال نبرد بر سر حفظ قابلیت رمزگذاری داده ها در آیفون هستند واکنش های منفی فراوانی را در پی داشت و آمازون که از آسیب دیدن شهرت و اعتبار خود نگران بود تسلیم خواسته ها و نظرات کاربران گردید.

 

این شرکت همچنین به جمع شرکت های فناوری پیوسته که از تصمیم اپل برای رمزگذاری داده های کاربران و مقابله با تلاش‌های اف بی آی برای دسترسی به این اطلاعات حمایت می کنند. از همین رو آمازون با انتشار متنی در دادگاه رسیدگی کننده به این موضوع از اپل حمایت کرد.


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 951
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image