بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


دو نسخه جی 5 ال جی چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟
ایمن نیوز - جی 5 ال جی از اولین گوشی‌های مجهز به پرازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ است اما این گوشی نسخه‌ای مجهز به پردازنده‌ی اسنپدراگون ۶۵۲ نیز دارد که هر دو نسخه نیز وارد ایران خواهند شد. اما تفاوت این دو نسخه در چیست؟
Date:1394/12/17

ایمن نیوز - همان طور که در زومیت خواندید، دفتر روابط عمومی ال‌جی در ایران اعلام کرده است که دو نسخه‌ی مختلف جی 5 ال‌جی از اواخر فروردین ماه وارد ایران خواهند شد. یکی از این نسخه‌ها همان نسخه‌ی مجهز به پردازنده‌ی اسنپدراگون 820 است و دیگری دارای پردازنده‌ی اسنپدراگون 652 خواهد بود

تفاوت‌ها: تنها در پردازنده و مقدار حافظه رم

در یک جمله می‌توان تفاوت این دو نسخه را بیان کرد. جی 5 دارای پردازنده‌ی اسنپدارگون 820 مجهز به پردازنده‌ای چهار هسته‌ای است و البته 4 گیگابایت رم دارد. اما نسخه‌ی دارای پردازنده‌ی اسنپدراگون 652 دارای 3 گیگابایت رم خواهد بود.

هر چند پردازنده‌ی اسنپدراگون 820 چهار هسته و پردازنده‌ی اسنپدراگون 652 هشت هسته‌ دارند اما پردازنده‌ی اسنپدراگون 820 از نظر عملکرد بسیار بهتر بوده و حتی بهتر از پردازنده‌ی A9 اپل عمل می‌کند. همان طور که در نتایج بنچمارک انتوتو نیز دیدید، اسنپدراگون 820 امتیاز 130 هزار را بدست آورده و پردازنده‌ی اسنپدراگون 653 نیز امتیار 80 هزار را کسب کرده بود.

هر چند اختلاف در امتیاز بنچمارک‌ها زیاد است اما با مقایسه‌ی پردازنده‌ی اسنپدراگون 652 با اسنپدراگون 808 و اسنپدراگون 810 می‌توان پی برد که این پردازنده در حد و اندازه‌ی اسنپدراگون 810 بوده و البته از اسنپدراگون 808 قوی‌تر است، به این معنا که در انجام بازی‌های حتی سنگین و البته انجام اعمال روزانه هیچ گونه مشکلی با پردازنده‌ی اسنپدراگون 652 نیز نخواهید داشت.

دیگر تفاوت‌های جزئی نیز وجود دارند. برای مثال اسنپدراگون 652 به رم LPDDR3 محدود بوده اما پردازنده‌ی اسنپدراگون 820 توانایی پشتیبانی از رم LPDDR4 را نیز دارد. همچنین پردازنده‌ی اسنپدراگون 820 از نظر گرافیکی بسیار بهتر از اسنپدراگون 652 عمل می‌کند.

تفاوت به ظاهر کوچک دیگر نیز در عدم پشتیبانی نسخه‌ی دارای اسنپدراگون 652 از هدست VR 360 است که شاید در آینده بتواند نکته‌ی منفی بزرکی به شمار رود. البته تفاوت عمده‌ی دیگر به احتمال زیاد در قیمت دو نسخه خواهد بود.
شباهت‌ها: همه چیز مشابه غیر از قدرت پردازشی

شباهت‌های دو گوشی بسیار زیاد است. هر دو گوشی دارای بدنه‌ی فلزی و صفحه نمایش 5.3 اینچی با رزولوشن 2560 در 1440 پیکسل هستند. هر دو نیز ساختار ماژولار داشته و باتری قابل تعویض دارند. به علاوه شاهد نرم‌افزاری مشابه و قابلیت‌های مشابه نظیر صفحه نمایش همواره روشن نیز خواهیم بود.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که دو نسخه‌ی جی 5 ال‌جی تفاوت زیادی نداشته و تنها قدرت پردازشی آن‌ها متمایز خواهد بود. با این حال ذکر این نکته بار دیگر ضروری است که پردازنده‌ی اسنپدراگون 652 نیز بسیار با قدرت است و اگر گوشی با قیمت پایین‌تر و مناسب‌تر عرضه شود قطعا ارزش خرید بالایی خواهد داشت.

هر دو نسخه نیز دارای دوربین دوگانه بوده و عمکرد مشابهی نیز خواهند داشت که می‌توانید مقایسه‌ی این دوربین آن را با دوربین آیفون 6 اس پلاس مشاهده کنید.

www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 777
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image