بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


پوشش بازی های المپیک ریو 2016 با کیفیت 8k و به صورت واقعیت مجازی
ایمن نیوز - بازی‌های المپیک در تابستان سال آینده در شهر ریودوژانیرو برگزار می‌شود. مسئولان برگزاری این مسابقات تصمیم گرفته‌اند که بعضی از بازی‌های المپیک را با فرمت 8K و همچنین با فناوری واقعیت مجازی فیلم‌برداری کنند.
Date:1394/12/19

ایمن نیوز -

اگرچه ویدیو‌های 4K به صورت گسترده مورد استفاده‌ی مصرف‌کنندگان قرار نگرفته است، با این حال مسئولان برگزاری المپیک ریو 2016 تصمیم به فیلمبرداری بعضی مراسم‌ها با کیفیت 8k گرفته‌اند. مطابق این تصمیم مراسم افتتاحیه، اختتامیه و بازی‌های منتخبی از فوتبال، جودو، بسکتبال و شنا با وضوح 7680 در 4320 و با صدای 22.1 کاناله فیلمبرداری و منحصرا در ژاپن پخش خواهند شد.

به نظر می‌رسد ژاپنی‌ها که میزبان آینده‌ی بازی‌های المپیک تابستانی در سال 2020 هستند به دنبال پوشش گسترده‌ی المپیک توکیو با کیفیت 8K می‌گردند. بنابراین المپیک ریو به نوعی محل آزمایش برای آن‌ها محسوب می‌شود. از طرفی دیگر تماشاچیان در سرتاسر دنیا می‌توانند بازی‌های المپیک برزیل 2016 را با هدست‌های واقعیت مجازی مشاهده کنند. مراسم افتتاحیه، اختتامیه و بعضی از بازی‌ها به صورت واقعیت مجازی در دسترس خواهند بود.

همچنین کمیته فنی پخش بازی‌های المپیک به دنبال آزمایش تصاویر 4K هستند، البته ویدیو‌هایی که با تبدیل ویدیو‌های 8K بدست آمده‌اند. با این حال این کمیته تصمیمی به پخش این بازی‌ها با کیفیت 4K ندارد و نمی‌توان المپیک را با این وضوح تماشا کرد. کیفیت رسمی پخش بازی‌های المپیک Rio 2016 به صورت Full HD با صدای 5.1 کاناله خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود با ضبط نزدیک به هفت هزار ساعت برنامه و پخش آن در 220 کشور، 5 میلیارد نفر به تماشای بازی‌های المپیک ریو 2016 بنشینند.
 

www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(4 Body)  Visitor Count: 857
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image