بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


معنی حرف "i" در گوشی‌های آیفون چیست؟
ایمن نیوز - حتما تاکنون دقت کرده‌‌اید که نام محصولات مختلف اپل با حرف "i" کوچک شروع می‌شود. این حرف بعد از معرفی آی‌مک در سال ۱۹۹۸ میلادی تا حالا در محصولات اپل دیده می‌شود. آیا تا حالا فکر کرده‌اید که چرا اپل از این حرف استفاده می‌کند یا معنای آن چیست؟
Date:1395/1/9

ایمن نیوز - اپل تا امروز محصولات متنوعی را معرفی کرده است. iPhone، iMac، iPod، iPad و iTunes محصولاتی هستند که ابتدای نام آنها از حرف "i" استفاده شده است. سوالی که در فضای اینترنت مطرح شده این است که واقعا چرا اپل از این حرف استفاده کرده و معنای آن چیست؟
سال 1998 میلادی، استیور جابز فقید در جریان مراسم اپل برای معرفی آی‌مک ارتباط میان Mac و حرف i را توضیح داد:
آی‌مک از ارتباط میان جذابیت‌های اینترنت با سادگی مکینتاش به وجود آمده است. هدف ما تولید دستگاهی بوده که مشتریان از آن به عنوان کامپیوتر برتر دنیا یاد کرده و انتخاب اول آنها باشد. این دستگاه باید سریع باشد و به سادگی بتوان از اینترنت لذت برد.
سال 1998 حرف i نشان‌دهنده‌ی Internet (اینترنت) بوده است. جابز در ادامه‌ی صحبت‌های خود اسلایدی را پخش کرد که در آن معنای حرف i برای اپل توضیح داده شده بود


به جز اینترنت، حرف i نشان‌دهنده‌ی individual (فرد یا فردی)، instruct (تعلیم و آموزش)، inform (آگاهی دادن) و inspire (الهام‌بخش بودن) است.
اما زمان نامگذاری آی‌پاد دیگر معنای اینترنت‌محور حرف i برای اپل مهم نبوده و کوپرتینونشین‌ها دنبال مفاهیم دیگری بودند. سال 2007 با معرفی آیفون دوباره موضوع اینترنت مطرح شد که این بار به Internet Communication یا ارتباط اینترنتی اشاره داشت. اما دو مفهوم دیگر مورد نظر اپل بود که به موسیقی و تماس تلفنی اشاره داشت. گرچه دو مفهوم آخر، ارتباطی به حرف i ندارند.
بعد از آن تقریبا تمامی دستگاه‌های معرفی شده توسط اپل به جز مک‌بوک‌های این کمپانی، اول نام خود حرف i دارند که به ارتباط اینترنتی اشاره دارد. ضمن اینکه مفاهیم دیگر نیز مورد نظر کوپرتینونشین‌ها بوده و به نوعی حرف i به امضا و نشانه‌ی برند اپل تبدیل شده است.
اما اپل در زمینه‌های دیگری چون تولید ساعت هوشمند و ستاپ‌باکس فعال بوده که نام آنها را به ترتیب اپل‌واچ و اپل‌تی‌وی انتخاب کرده است. به نظر می‌رسد با این سنت‌شکنی و عدم انتخاب نام iWatch و iTV اپل قصد داشته این موضوع را بگوید که ارتباط اینترنتی، به موضوعی بدیهی در دستگاه‌های امروزی تبدیل شده است.

 

www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(5 Body)  Visitor Count: 888
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image