بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


فیس‌ بوک به خاطر عملکرد اشتباه Safety Check در حادثه‌ لاهور عذر خواهی کرد
ایمن نیوز - در جریان حمله‌ی انتحاری شهر لاهور پاکستان، فیس‌بوک قابلیت Safety Check را برای شهروندان آن منطقه فعال کرد. با این حال فیس‌بوک به طور اشتباهی از کاربران خود در آمریکا، انگلستان و برخی دیگر از کشور‌ها خواست سلامتی خود را اعلام کنند که عذرخواهی این غول دنیای مجازی را به دنبال داشت.
Date:1395/1/11

ایمن نیوز - در جریان یک حمله‌ی انتحاری در شهر لاهور پاکستان نزدیک به 70 نفر کشته شدند. این انفجار در پارک و نزدیک زمین بازی کودکان رخ داد که باعث شد کودکان، بیشتر کشته‌شدگان را شامل شوند.
در این بین نیز فیس‌بوک درصدد کمک به حادثه دیدگان پاکستانی برآمد. این شبکه‌ی اجتماعی که با قابلیت Safety Check به کمک شهروندان فرانسوی در جریان حملات تروریستی پاریس و بعد‌ها در بلژیک و نیجریه آمده بود، قابلیت امنیتی خود را برای ساکنین لاهور نیز فعال کرد. با این حال به دلیل یک باگ، فیس‌بوک از شهروندان آمریکایی، بریتانیایی و برخی دیگر از کشور‌ها خواست که سلامتی خود را اعلام کنند.

هنوز مشخص نیست چند نفر اشتباهی نوتیفیکیشن یا پیامک فیس‌‌بوک را دریافت کرده‌اند؛ اما این شبکه با انتشار پستی اعلام کرد که خطای رخ داده به خاطر یک باگ در سیستم بوده و مهندسین این وب سایت در حال رفع مشکل هستند. در ادامه‌ی این پست، فیس‌‌بوک از کاربران خود به خاطر دریافت اشتباه پیام عذرخواهی کرد.

قابلیت سیفتی چک برای اولین بار در سال 2014 توسط فیس‌ بوک رونمایی شد و در جریان حملات تروریستی پاریس، فیس‌بوک این قابلیت را برای اولین بار برای واقعه‌ای غیر از بلایای طبیعی استفاده کرد. فیس‌‌بوک با هدف کمک به آسیب‌دیدگان در هر موقعیت و هر زمانی قابلیت سیفتی چک را توسعه می‌دهد. 

www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 760
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image