بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


تهدید جدید سامسونگ در بخش تولید تراشه‌ها
ایمن نیوز - سامسونگ یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده‌ی چیپ در جهان است. حالا یک رقیب جدی و قدرتمند به نام Tsinghua Unigroup Ltd قصد دارد تا با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در این صنعت، به تهدیدی مهم برای این غول کره‌ای مبدل شود
Date:1395/1/11

ایمن نیوز - سامسونگ یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های تراشه‌ها در دنیا است. این شرکت از قبل مشتریان بزرگی چون کوالکام و اپل را داشته و بسیاری از شرکت‌ها نیز از حافظه‌ها و یا چیپ‌های مختلفی که توسط شرکت یاد شده ساخته شده‌اند، استفاده می‌کنند. در هر صورت سامسونگ به تازگی رقیبی جدی و قدرتمند را پیش روی خود می‌بیند. این رقیب در واقع یک شرکت دولتی چینی به نام Tsinghua Unigroup Ltd است. این کمپانی به تازگی بزرگترین تولیدکننده‌ی چیپ در چین شده است.

Zhao Weiguo که یک میلیاردر و رئیس شرکت Tsinghua Unigroup Ltd است، در گفتگو با بلومبرگ از برنامه‌ی این شرکت برای سرمایه‌گذاری 30 میلیارد دلاری به‌منظور توسعه‌‌ی بخش تولید چیپ‌ها خبر داد. این مبلغ بیش از دو برابر مبلغی است که سامسونگ در این صنعت در سال گذشته میلادی سرمایه‌گذاری کرده بود. در واقع این غول کره‌ای سال پیش 13 میلیارد دلار را در بخش تولیدات تراشه‌ها صرف کرد. کارشناسان معتقدند که این میزان سرمایه گذاری چینی‌ها برای شعله‌ور کردن آتش رقابت در صنعت تولیدات چیپ‌ها کافی است.

Tsinghua Unigroup قبلا شرکت Spreadtrum و TRA Microelectronics را خریداری کرده و کار هر دو این شرکت‌ها تولید تراشه‌ها است. این شرکت چینی همچنین به فناوری میکرون و دیجیتال چشم دوخته است. پیش‌تر گزارش شده بود که سه‌ماهه‌ی قبل، چندین کمپانی تولید صفحه‌نمایش و چیپ چینی سعی بر این داشته‌اند تا شرکت‌های همکار سامسونگ را خریداری کنند که این موضوع می‌تواند تاثیرات مهمی بر این شرکت کره‌ای داشته باشد.

انتظار می‌رود سود عملیاتی سامسونگ در اولین سه‌ماهه‌ی رقابت مورد اشاره به 4/9 میلیارد دلار کاهش یابد. این رقم کمترین میزان سود این غول کره‌ای از سه‌ماهه‌ی سوم سال 2014 تا کنون است. Tsinghua Unigroup که سرمایه‌گذار آن دانشگاه Tsinghua است قبلا اقدام به سرمایه‌گذاری در اس‌کی هاینیکس (SK Hynix) نیز کرده، اما با شکست مواجه شده است.

شرکت چینی مورد بحث قصد دارد تا جایگاهی در صنعت جهانی تولید چیپ‌ها برای خود دست‌و‌پا کند و تهدیدی جدی برای کمپانی‌های کره‌ای و SK Hynix باشد. این شرکت‌ها در مجموع 74 درصد سهم بازار را در اختیار دارند و نیز 43/7 درصد از بازار حافظه‌های رم DRAM و حافظه‌های ذخیره‌سازی NAND flash در اختیار آن‌ها است که رقم‌هایی بسیار چشمگیر به حساب می‌آیند.
 

www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(4 Body)  Visitor Count: 1003
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image