بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


مصرف انرژی شبکه بیت کوین در حال برابری با مصرف کل انرژی الکتریکی دانمارک است
ایمن نیوز - بیت کوین یا پول رمزنگاری شده در سال‌های اخیر نظر بسیاری را به خود جلب کرده است؛ اما این سیستم پولی در ماه‌های اخیر با وجود اختلاف نظرها میان توسعه‌دهندگانش، با مشکلاتی روبرو شده و ناپایدار گشته است. اما ناپایداری بیت کوین تنها مربوط به ساختار آن نبوده و مصرف بالای انرژی نیز دلیل دیگری بر این موضوع است.
Date:1395/1/14

ایمن نیوز - در ماه‌های اخیر مشکلاتی برای سیستم پول رمزنگاری شده‌ی بیت کوین ایجاد شده که استفاده از آن را بعضا غیرممکن کرده است؛ بطوریکه برخی تراکنش‌ها پس از گذشت ساعت‌ها انجام شده و برخی دیگر نیز با شکست روبرو می‌شوند. از این‌رو بسیاری از فروشگاه‌ها استفاده از بیت کوین را حذف کرده یا ترجیح آخر خود قرار داده‌اند. علاوه بر این موضوع، حیات سیستم بیت کوین نیز در گرو مصرف مقدار بسیار زیادی از انرژی الکتریکی است که به واسطه‌ی انجام تراکنش‌ها و معدون کاوی برای ایجاد بیت‌کوین‌های جدید انجام می‌شود. با وجود اینکه بیش از 8 سال از معرفی و آغاز به کار بیت کوین می‌گذرد، اما معدن‌کاوی به اندازه‌‌ای سخت شده که بسیاری از افراد، مجموعه‌ای از رایانه‌های بسیار قدرتمند را برای کسب بیت کوین بیشتر بصورت شبانه‌روزی و بی وقفه مورد استفاده قرار می‌دهند. سباستین دیتمن، محققی است که میزان مصرف انرژی توسط کل چرخه‌ی بیت کوین را مورد بررسی قرار داده و به نتایج بسیار جالبی نیز رسیده است. براساس اطلاعات ارائه شده توسط دیتمن، در صورتی که روند توسعه‌ی بیت کوین با همین روش پیش برود، مصرف کل انرژی شبکه‌ی بیت کوین در سال 2020 به بیش از 14 گیگاوات می‌رسد که برابر مصرف کل انرژی الکتریکی کشوری نظیر دانمارک است.

با توجه به شرایط موجود به نظر می‌رسد باید بیت کوین را نه یک راهکار قابل اتکا و جایگزین سیستم پولی آینده، بلکه به عنوان پلی تاثیرگذار در روند یافتن راهی بهتر بدانیم. بیت کوین با روش‌ پیشنهادی خود برای انجام مبادلات پولی تاثیر شگرفی در ذهنیت دنیای فناوری و همچنین سایر حوزه‌ها نظیر بانکداران و کارشناسان اقتصاد گذاشته است. بلاک چین (BlockChain) به عنوان هسته‌ی اصلی سیستم بیت کوین، تاثیر بسیار زیادی در روند صنایع داشته؛ به‌طوری‌که الهام‌بخش ایجاد سیستم‌های جدیدی در حوزه‌ی امنیت و حتی نظارت بر تولید صنایع غذایی در سراسر دنیا شده است.

www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 762
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image