بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


پايان كار نمايشگاه تخصصي گردشگري چين با حضور فعال نمايندگان ايران
ايمن نيوز - پكن - ايرنا - دوازدهمين نمايشگاه بين المللي «تخصصي گردشگري خروجي چين» موسوم به (COTTM)، شب گذشته (پنجشنبه) با حضور نمايندگان كشورهاي مختلف از جمله ايران در شهر پكن به كار خود پايان داد.
Date:1395/1/28

ايمن نيوز - به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين نمايشگاه كه همه ساله به ميزباني پايتخت چين برگزار مي شود، امسال نيز ميزبان كشورهاي مختلف بويژه چندين شركت فعال در حوزه گردشگردي از ايران بود و نمايندگان كشورمان نيز تلاش كردند با امكاناتي كه در اختيار داشتند، به معرفي جاذبه هاي گردشگري كشور بپردازند.
يكي از ويژگي هاي بارز نمايشگاه تخصصي گردشگري «خروجي چين» كه امسال هم نزديك به 100 كشور در آن شركت داشتند، ارائه جديدترين و آخرين رويدادهاي مهم اين صنعت نوظهور جهان از سوي شركت كنندگان بود كه هر موسسه اي تلاش داشت با بهترين و كارآمدترين برنامه در آن شركت كند تا علاوه بر تصاحب بخشي از اين بازار پرسود، در به حركت در آوردن چرخ صنعت گردشگري كشور خود سهمي داشته باشد.
وظيفه معرفي جاذبه هاي گردشگري كشورمان در اين دوره را پنج موسسه مسافرتي و گردشگري «تورآور»، «آيتو»، «سفر آفرين»، «ماركوپولو» و «كوله بار سفر» بر عهده داشتند كه به همت «جامعه تورگردانان ايران»(ITOA) غرفه هايي در فضايي به وسعت 54 مترمربع در اختيار آنان گذاشته شد.
از ويژگي هاي بارز اين دوره از نمايشگاه بر اساس گفته هاي مسئولان همين موسسه ها، توجه ويژه به ايران و جاذبه هاي گردشگري آن بر خلاف دوره هاي قبل بود و دليل آن را شرايط ويژه اي مي دانستند كه برخي كشورهاي خاورميانه به دليل مناقشات سياسي درگير آن شده اند.
اين نمايشگاه كه يكي از مشهورترين مراكز براي حضور بخش هاي مختلف و سازمان هاي توريستي داخلي و خارجي به حساب مي آيد را مركز نمايشگاهي وابسته به وزارت كشاورزي چين ميزباني مي كرد.
همچنين نمايشگاه مذكور از جمله مهمترين نمايشگاه ها در زمينه تجارت گردشگري، گردشگري داخلي و خارجي،‌ خدمات توريستي،‌ مهمانپذيري و همچنين هتلداري است.
بيش از چهار هزار نفر در برپايي و برگزاري اين نمايشگاه مشاركت داشتند و هزاران نفر در طول مدت آن در شهر پكن از آن به گرمي استقبال كردند كه بخش عمده بازديدكنندگان آن را نمايندگان شركت هاي مختلف گردشگري و صنايع مربوط به توريسم تشكيل مي داد.
اين نمايشگاه به بازار خدمات گردشگري چين نيز شهرت دارد و همه ساله در جريان برگزاري آن ميان شركت هاي داخلي و خارجي دهها قرارداد بسته مي شود.
تبادل مستقيم و چهره به چهره با دست اندركاران صنعت گردشگري در چين، آشنايي با چين به عنوان يكي از مهمترين قطب هاي گردشگري دنيا، يافتن فرصت ها و شركاي جديد، شناخت عميق تر از بازار جهاني گردشگري و بستن قراردادهاي تجاري از مزاياي نمايشگاه گردشگري مذكور در پكن است.
از جمله كشورهاي شركت كننده در اين دوره از نمايشگاه مي توان به ايران، غنا، آمريكا،‌ مكزيك، اوكراين، استراليا،‌ فيليپين، ‌ايتاليا، انگليس، فنلاند، بوتان، امارات، ايسلند، ‌نپال، شيلي، بنگلادش و ويتنام اشاره كرد.
همچنين در مدت برپايي نمايشگاه بسياري از بازديد كنندگان توانستند با صنعت گردشگري، خدمات گردشگري و توريستي، تورگرداني و ظرفيت هاي بالاي اين صنعت و تاثيرات آن بر رشد اقتصادي كشورهاي شركت كننده از جمله ايران آشنا شوند.
آساق**1597

ايرنا


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 834
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image