بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


بهترين تلفن هاي همراه براي عكاسي + ليست
ايمن نيوز - يكي از سوالاتي كه بيشتر اوقات در ذهن خريداران گوشي‌هاي همراه شكل مي‌گيرد اين است كه كدام گوشي ساخته شده در دنيا بهترين كيفيت عكاسي را دارد.
Date:1395/1/28

ايمن نيوز - به گزارش دريچه فناوري گروه فضاي مجازي باشگاه خبرنگاران جوان؛ جايگزين گوشي‌هاي موبايل با دوربين هاي عكاسي در زندگي عموم مردم سبب شده است تا تحليل‌هاي زيادي درباره كيفيت دوربين مدل‌هاي مختلف گوشي تلفن همراه انجام شود. تحليل‌هايي كه نظرات مختلفي دارد و از زواياي متفاوتي به اين مقوله پرداخته است، اما آنچه در بررسي كيفيت دوربين گوشي‌ها محرز شده، اين است كه اعداد و كميت‌هايي كه ازسوي سازنده ارايه مي‌شود، واقعيت چنداني نداشته و براي فهميدن اين نكته بايد تجربه شخصي را نيز درنظر گرفت.

بهترين موبايل هاي عكاسي+ ليست

در اين گزارش كيفيت دوربين انواع تلفن‌همراه را از چند منظر بررسي كرده است. در دو گروه قيمتي ارزان‌ترين‌ها و گرانقيمت‌ترين‌ها دو طيف از مشتريان اين كالا را درنظر گرفته‌ايم. افرادي كه نگاه اقتصادي‌شان غالب است و به دنبال خريد باكيفيت‌ترين ارزان قيمت‌ها هستند و افرادي كه نگاه كيفيت محور دارند و مي‌خواهند درست هزينه كنند. در بررسي باكيفيت‌ترين‌ها نيز به گزارش داوري متخصصان عكاسي از پرچمداران برندها پرداخته‌ايم. ضمن اين‌كه با ارايه نمونه تصاويري از پرچمدار هر برند مقايسه‌ها را به قضاوت شخصي نيز گذاشته‌ايم.

LG LEON ارزان‌قيمت‌ترين باكيفيت

بهترين موبايل هاي عكاسي+ ليست

ارزان‌ترين گوشي‌هاي هوشمند يا همان اسمارت‌فون‌ها در بازار ايران قيمتي نزديك به 4٠٠‌هزارتومان دارند. در اين گروه قيمتي به سختي مي‌توان دوربين‌هاي درخور توجهي پيدا كرد، اما LG LEON نسبت به بقيه يك سروگردن بالاتر است.

اين گوشي ارزان برخلاف بسياري از هم‌رده‌اي‌هاي خود علاوه بر دوربين اصلي، دوربين سلفي هم دارد كه البته دوربين سلفي آن كيفيت خوبي ندارد و نمي‌شود از آن انتظار زيادي داشت. دوربين اصلي اما، كيفيت به نسبت قابل قبولي دارد. سازنده، عدد رزولويشن دوربين‌هاي اين گوشي را ٨ مگاپيكسل براي دوربين اصلي و 5 مگاپيكسل براي دوربين سلفي دانسته است. نقطه ضعف ديگر اين گوشي از نظر تصويربرداري اين است كه دوربين اصلي نيز با وجود كيفيت نسبتا مناسب در نور كم ضعيف عمل مي‌كند. البته LG LEON مي‌تواند فيلمبرداري Full HD را نيز انجام بدهد كه براي اين بازه قيمت، شاخصه خوبي به شمار مي‌آيد.

Huawei Honor 4C چيني باكيفيت

بهترين موبايل هاي عكاسي+ ليست

وقتي در بازار گوشي تلفن‌همراه صحبت از ارزان‌قيمت‌هاي قابل قبول مي‌شود، Huawei معمولا يك گزينه قابل بررسي است. اين برند چيني كه استراتژي بازاريابي خود را بر مبناي قيمت‌هاي پايين گذاشته است، گوشي‌هايي با كيفيت مناسب عرضه مي‌كند و همين مسأله آن را به سرعت بين كاربران تلفن‌همراه مشهور كرد. از نظر كيفيت دوربين نيز يكي از ارزان‌قيمت‌هاي مناسب Huawei Honor 4C است كه در بازه قيمتي 45٠ تا 5٢٠‌هزارتومان قرار دارد. اين گوشي مجهز به دوربين اصلي با وضوح ١٣ مگاپيكسل و سلفي 5 مگاپيكسل است. از دوربين ضعيف سلفي كه بگذريم، دوربين ١٣ مگاپيكسلي Huawei Honor 4C ساخت شركت سوني است و همين مسأله مي‌تواند عدسي گوشي چيني را از نظر كيفيت به اندازه كافي توجيه كند. به همين دليل است كه وضوح و كيفيت دوربين اصلي اين گوشي در رده ارزان‌قيمت‌ها قابل توجه است و با دوربين بعضي گزينه‌هاي بالاتر از يك‌ميليون تومان رقابت مي‌كند.

Lenovo K٣ Note استاد ارزان تصاوير روز و فضاي باز

بهترين موبايل هاي عكاسي+ ليست

در بازه قيمت 5٠٠ تا 6٠٠‌هزارتومان گزينه Lenovo K٣ Note نيز مورد مناسبي است. اين گوشي كه در مارس ٢٠١5 به بازار معرفي شده است، دوربين اصلي ١٣ مگاپيكسلي و دوربين سلفي 5 مگاپيكسلي دارد. درست است كه اين عدد از نظر كمي با دوربين برخي گوشي‌هاي گران‌تر برابري مي‌كند، اما كارايي واقعي يك دوربين ١٣ مگاپيكسلي را ندارد و در زمان زوم تصاوير كيفيت عكس از بين مي‌رود اما در ثبت تصاوير، قابل قبول عمل مي‌كند و مي‌تواند كاربراني را راضي كند كه از عكاسي با گوشي انتظار زيادي ندارند.

Lenovo K٣ Note در ثبت تصاوير روز و محيط باز عملكرد خوبي دارد اما در محيط‌هاي بسته و با نور كم چندان موفق نيست. با اين حال دوربين اصلي Lenovo K٣ Note امكان فوكوس (بزرگنمايي) لمسي را براي كاربران خود فراهم كرده و قادر به ثبت تصاوير پانوراماست. اين اصطلاح به آن معني است كه دوربين مي‌تواند محيط گسترده‌تري را در كادر جا بدهد بدون آن‌كه نياز به لنزهاي عريض داشته باشد يا اين‌كه كاربر مجبور شود از سوژه فاصله زيادي بگيرد.

Asus Zenfone Laser ZE55٠KL باكيفيت‌ترين ارزان‌قيمت

بهترين موبايل هاي عكاسي+ ليست

Asus Zenfone Laser ZE55٠KL در بازه قيمت 6٠٠ تا ٧٠٠‌هزارتومان قرار دارد اما مي‌تواند بهترين كيفيت دوربين ارزان‌قيمت‌ها را دراختيار كاربران خود قرار دهد. در ظاهر كميت‌هاي اين دوربين مشابه خيلي از هم‌رده‌اي‌هاي خود از نظر قيمت است. دوربين ١٣ مگاپيكسلي اصلي و 5 مگاپيكسلي سلفي اما كيفيت عكس‌هاي اين گوشي چند پله بالاتر از ساير ارزان‌قيمت‌هاي زير يك‌ميليون تومان است. قابليت زوم اين گوشي قابل توجه است و لبه‌هاي تصاوير با بزرگنمايي عكس كيفيت خود را از دست نمي‌دهند. به همين دليل مي‌توان اين گوشي را از نظر دوربين در رده يكي از بهترين‌هاي ارزان‌قيمت قرار داد. دوربين سلفي اين گوشي گرچه چندان كيفيتي ندارد اما از نظر دوربين ثانويه نيز از موارد گفته‌شده بهتر عمل مي‌كند. هرچند برخي كاربران از عكس‌هاي كدر سلفي‌هاي اين گوشي چندان راضي به نظر نمي‌رسند.

متخصصان عكاسي به كدام پرچمداررأي دادند؟

اما شاخص‌ترين گوشي‌هاي تلفن‌همراه از نظر عكاسي كدامند؟ براي پاسخ به اين پرسش تحليل‌هاي متفاوتي از پرچمداران برندهاي سرشناس گوشي تلفن‌همراه ارايه شده است. يكي از جالب‌ترين اين تحليل‌ها اقدام وب‌سايت teleguru بوده كه تصاوير ثبت‌شده از گوشي‌هاي متفاوت را به قضاوت ٧ داور عكاس گذاشته است.

البته در اين داوري عكس‌ها بدون ثبت نشان تجاري دوربين‌ها در معرض ارزيابي قرار گرفته است. آيفون 5 اس، آيفون 6، ال‌جي‌جي ٣، نوكيا لوميا ١٠٢٠، گلكسي نوت 4، اكسپريا z١ برندهايي هستند كه به مسابقه گذاشته شده‌اند. هر گوشي ١٠ عكس ثبت كرده و موارد مورد آزمايش در اين عكس‌ها شامل اين موارد است: بررسي نورهاي مصنوعي با فواصل مختلف، تركيب نور مصنوعي با طبيعي، فلش دوربين، قدرت فلش و ميدان اثرگذاري فلش و ميزان نويز ايجاد شده در تصوير، تعادل سفيدي نور و ميزان جزييات با نور لامپ مهتابي. دراين شرايط سامسونگ گلكسي نوت 4 بهترين امتياز عكاسي در روز و شب از آن خود كرده و با اختلاف نسبتا قابل توجه به اپل برتري يافته و پس از سامسونگ و اپل، نوكيا لوميا در رده بعدي قرار گرفته است.

جمع‌بندي نهايي امتيازات teleguru درخصوص كارايي و كيفيت دوربين تلفن‌هاي همراه از ١٠٠‌درصد به اين شرح است:

١. سامسونگ گلكسي نوت 4: ٣٣,5٧درصد

٢. اپل آيفون 6: ٢١,66درصد

٣. اپل آيفون‌اس 5: ١4,٢٩درصد

4. نوكيا لوميا ١٠٢٠: ١٣,5٧درصد

5. ال‌جي G٣: ٨,٣٣درصد

6. سوني اكسپريا z: ٧,١5درصد

با اين حال مقايسه تصاوير ثبت‌شده اين پرچمداران از نظر رنگ و وضوح مي‌تواند نتيجه را به صورت ديگري رقم بزند. در ادامه اين گزارش تصاويري از پرچمداران نوكيا، ال‌جي، سامسونگ و سوني آمده است.

مقايسه اين 4 برند از نظر كيفيت زوم نشان مي‌دهد كه نوكيا بهترين عملكرد را دارد و شارپ‌ترين (واضح) تصاوير را ارايه مي‌دهد و سوني بدترين عملكرد را از نظر وضوح دارد. از نظر رنگ‌آميزي تصاوير نيز نوكيا عكس‌هاي واقعي‌تري ثبت مي‌كند و طيف رنگي دقيق‌تري عرضه مي‌كند، اين درحالي است كه تصاوير ثبت‌شده توسط سامسونگ به قرمزي گرايش داشته و تصاوير ‌ال‌جي به رنگ زرد گرايش بيشتري دارد.

سوني نيز با ثبت تصاويري كه به سفيدي گرايش دارد، عكس‌هاي بي‌رنگ و روح‌تري ارايه مي‌دهد.

منبع: موبنا

انتهاي پيام/

باشگاه خبرنگاران جوان


Rss Services Print  -(4 Body)  Visitor Count: 1391
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image