بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


پيشي‌گرفتن آيفون 6 از گلكسي S7 در اجراي بازي‌هاي ويدئويي
ايمن نيوز - با استفاده از نرم‌افزارهاي بنچمارك مانند Geekbench يا حتي GFXBench ممكن است بهترين عملكرد موجود در ميان تراشه‌هاي ويژه دستگاه‌هاي همراه، براي اسنپ‌دراگون 820 و يا Exynos 8890 ثبت شود
Date:1395/1/29

ايمن نيوز - با استفاده از نرم‌افزارهاي بنچمارك مانند Geekbench يا حتي GFXBench ممكن است بهترين عملكرد موجود در ميان تراشه‌هاي ويژه دستگاه‌هاي همراه، براي اسنپ‌دراگون 820 و يا Exynos 8890 ثبت شود اما همان‌طور كه مي‌دانيد احتمال دستكاري در سيستم‌عامل دستگاه‌هاي مورد بررسي به منظور تغيير نتايج بدست آمده وجود دارد.

از همين رو وب‌سايت گيزمودو تصميم به مقايسه آيفون‌هاي جديد و قديمي و مجموعه‌اي از دستگاه‌هاي اندرويدي با استفاده از برنامه Gamebecnh گرفته است. برنامه‌اي كه با درنظر گرفتن شرايط واقعي بازي‌هاي ويدئويي به اندازه‌گيري FPS و بررسي عملكرد CPU، GPU و ميزان مصرف انرژي مي‌پردازد.

Apple A9 كه در آيفون SE مورد استفاده قرارگرفته در اجراي بازي Lara Croft كه بازي گرافيكي سنگيني به حساب مي‌آيد موفق به ثبت عدد 60 فريم بر ثانيه شد. آيفون 6 كه از پردازنده A8 بهره مي‌برد در اجراي بازي نتيجه 59 فريم بر ثانيه را بدست آورد. اسنپ‌دراگون 820 گلكسي S7 سامسونگ و اچ‌تي‌سي 10 نيز موفق به ثبت 44 فريم بر ثانيه شدند. اين در حالي است كه ال‌جي جي 5 نتيجه‌اي بهتر از 42 فريم بر ثانيه بدست نياورد.

نكته‌اي كه در اين بررسي مشهود است، نقطه ضعف اندرويد در زمينه توسعه‌ بازي‌هاي مختلف است. ضعفي كه به علت تنوع زياد پردازنده‌ها، رزولوشن‌هاي متفاوت صفحه‌نمايش و موارد اينچنيني در نهايت منجر به حكمراني اپل و محصولاتش در حوزه بازي‌هاي ويدئويي شده است.

itiran.com


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 815
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image