بانک اطلاعات شماره موبايل
خبرخوان ايمن
سيستم مديريت ربات تلگرام
طراحي وب سايت


با تور مجازی به اصفهان سفر کنید
ایمن نیوز - در این خبر به معرفی نقاط دیدنی استان اصفهان پرداخته ایم.
Date:1395/2/16

ایمن نیوز -  اصفهان سومین شهر پهناور ایران پس از تهران و مشهد است. این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی و پل‌های سرپوشیده، کاخ‌ها، مسجدها و مناره‌های منحصربفرد معروف است تا حدی که تعدادی از آن‌ها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده‌ است. این امر باعث شد که در فرهنگ ایرانی اصفهان، نصف جهان لقب بگیرد.

کاخ هشت بهشت

کاخ هشت‌ بهشت که روزگاری زیباترین کاخ عالم نامیده می‌شد، در سال 1080 هجری و به روزگار شاه سلیمان صفوی در نزدیکی باغ بلبل ساخته شد. کاخ هشت‌بهشت یکی از کاخهای تاریخی موجود در شهر اصفهان و ساخته‌شده در دوران صفویان است. از کلیه کاخ‌های باصفا و کلاه‌فرنگی‌هائی که در این دوره در کنار چهارباغ احداث شده بود فقط کاخ هشت‌بهشت باقی‌مانده‌است.

سی‌وسه‌پل

سی‌وسه‌پل یا پل الله‌وردی خان پلی است با 33 دهانه، 295 متر طول و 14 متر عرض است، که توسط الله‌وردی خان اوندیلادزه بر روی زاینده‌رود در شهر اصفهان و همزمان با حکومت شاه عباس صفوی ساخته شده و محل برگزاری مراسم جشن آب‌پاشان و همچنین مراسم خاج‌شویان ارامنهٔ اصفهان در دورهٔ صفویه بوده است.

روستای ابیانه

روستای ابیانه را به اعتبار آثار و بناهای تاریخی پرتنوعش باید از زمره استثنایی ‏ترین روستاهای ایران به شمار آورد.ابیانه نقطه ‏ای خوش منظره و خوش آب و هوا و دارای موقعیت طبیعی مساعدی است. صفحه روستای ابیانه با کلیدواژه های روستای ابیانه، دیدنی های ایران، آتشکده ابیانه، مساجد ابیانه، قلعه ابیانه، اماکن دیدنی اصفهان، روستاهای ایران، هینزا، جاذبه های توریستی اصفهان، روستاهای استان اصفهان برچسب خورده است.

 

www.yjc.ir


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 874
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image